Spotkanie autorskie

W piątek, 11 października 2024 roku, uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z panem Łukaszem Wierzbickim – podróżnikiem i pisarzem, autorem książek dla dzieci i nie tylko. Spod jego pióra wyszły m. in.: ,,Afryka Kazika’’, ,,Dziadek i niedźwiadek’’ czy ,,Machiną przez Chiny”.
Nasz Gość z wielką pasją i humorem opowiadał o swojej fascynacji Kazimierzem Nowakiem, niedźwiedziem Wojtkiem czy Olkiem Dobą…
Spotkanie zostało wzbogacone prezentacją multimedialną, która przeniosła nas do miejsc wspominanych w książkach.
„Gdy ruszysz w drogę.. ” – tymi słowami pan Wierzbicki gorąco zachęcał nie tylko do prawdziwego podróżowania, ale również do podróży, które można odbyć za pomocą książek, bo to dzięki nim odkrywamy świat.